28 STYCZNIA DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Szanowni Państwo,

już po raz 18. będziemy obchodzili w Polsce – Dzień Ochrony Danych Osobowych – 28 stycznia, którego celem jest uwrażliwienie ludzi na  potrzebę ochrony prywatności i danych osobowych w dobie tak dynamicznego rozwoju nowych technologii.

Z tej szczególnej okazji mamy dla Państwa list od Pana Jana Nowaka, Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych skierowany do uczestników XIV edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

W związku z Dniem Ochrony Danych Osobowych, w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, zachęcamy wychowawców i uczniów, zwłaszcza klas 4-8, do zajęć wychowawczych poruszających w/w zagadnienie oraz uczniów do wykonania gazetki klasowej w postaci  plakatu z hasłem propagującym potrzebę ochrony prywatności i danych osobowych. Być może dobrą okazją do poruszenia tej ważnej kwestii będzie wkrótce obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu (6 lutego 2024). Warto też zajrzeć na stronę UODO (Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Szczególnie polecamy krótki artykuł: „Bądźmy bezpieczni w sieci” (https://uodo.gov.pl/pl/138/2634), w którym UODO zachęca wszystkich do bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych i przypomina kilka najważniejszych kwestii związanych z ochroną danych osobowych podczas korzystania z nowoczesnych technologii.

Rzecznik Praw Ucznia w SP nr4

Sylwia Śliwińska

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu: