MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA z UNICEF

20 listopada to dzień, w którym w sposób szczególny przypominamy sobie o prawach dziecka (rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka). Podobnie jak inne polskie szkoły i instytucje, nasza placówka również przyłączy się do wspólnego świętowania z UNICEF POLSKA. Nasze miasto zostało zaproszone do wzięcia udziału w obchodach, w ramach Programu-Miasto Przyjazne Dzieciom”.

Tematyka związana z Prawami Dziecka od lat jest ważnym elementem pracy wychowawczej w naszej placówce. W ramach godzin wychowawczych, innych zajęć dydaktycznych oraz spotkań z rodzicami  nauczyciele  realizują treści związane z prawami dzieci/uczniów we wszystkich sferach życia.

W naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej podkreślamy jak ważnym podmiotem są dzieci. Poprzez pogadanki, gazetki ścienne, staramy się, aby znały one swoje prawa, a w przypadku dorosłych (rodziców, prawnych opiekunów) staramy się wszystkich uwrażliwić na respektowanie praw osób niepełnoletnich i skuteczne reagowanie, kiedy te zasady są łamane. Zapewnienie pełnego, harmonijnego rozwoju naszych uczniów, poczucia ich bezpieczeństwa jest jednym z głównych priorytetów naszej pracy wychowawczo-pedagogicznej.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy – nigdy nie zapominajmy o prawach naszych pociech i uczniów.

Pamiętajmy : ”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Janusz Korczak

Rzecznik Praw Ucznia w SP nr4