„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” (Wisława Szymborska)

18 października października z okazji nadchodzącego święta Wszystkich Świętych i Zaduszek oraz w ramach obchodów 90-lecia istnienia naszej szkoły klasa 5a odbyła piękny jesienny spacer po grodziskim cmentarzu parafialnym.

Odwiedziliśmy groby byłych dyrektorów naszej szkoły – Pana Mariana Kardasa, Pani Marii Michalak oraz Pani Janiny Jędrzejczak oraz wsłuchaliśmy się w historię Grodziska Mazowieckiego przystając przy grobach osób, które wpisały się w dzieje naszego miasta.

Z życiorysami lokalnych patriotów oraz historią Grodziska zapoznał nas Pan Łukasz Nowacki. Serdecznie dziękujemy za barwną opowieść oraz poświęcony nam czas.

Joanna Plamowska