Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w klasie 1a

Dzieci z klasy 1a od początku grudnia przygotowują się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Na początku wszyscy uczniowie z wielką radością przystąpili do dekorowania sali. Dzieci własnoręcznie wykonały świąteczne skarpety oraz dzwoneczki, które ozdobiły salę, a także wspólnie ubrały klasową choinkę. 6 grudnia klasę odwiedził niezwykły gość – Święty Mikołaj. Po rozmowie z
przybyszem z dalekiej krainy oraz zaśpiewaniu piosenki, wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja piękne prezenty. To było dla wszystkich bardzo emocjonujące spotkanie!
W kolejnych dniach dzieci uczyły się wielu polskich kolęd i pastorałek. Uczniowie wraz z rodzicami nie zapomnieli również o potrzebujących. Przez wiele dni do klasy spływały różnorodne dary: fanty na szkolną loterię świąteczną, produkty dla dzieci i ich mam w ramach akcji PACZUSZKA DLA MALUSZKA oraz artykuły chemiczne i kosmetyki dla kombatantów z Kresów.
W ostatnie piątkowe przedpołudnie w ramach przygotowań do świąt dzieci wspólnie w klasie dekorowały upieczone wcześniej w domu pierniczki. Roznoszący się w klasie zapach był tak kuszący, że trudno było się oprzeć spróbowaniu pięknie ozdobionych, świątecznych przysmaków!

Agnieszka Gimbut