Ślubowanie klas pierwszych

14 października odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Na początku dzieci zaprezentowały to, czego się nauczyły podczas pierwszych tygodni pobytu w szkole, śpiewały piosenki, pakowały tornistry, układały puzzle. Okazało się, że w pełni zasługują na to, aby przyjąć ich do społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, dzieci ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Bogucka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ramienia pierwszaka i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4”. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz kuferek, pełen tajemniczych przedmiotów.

Karolina Niewolska, Agnieszka Sierocińska, Mirosława Kępka